جهت اطلاع از دوره های آموزشی و ثبت نام به بخش دوره های آموزشی مراجعه کنید... دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها از طریق کانال تلگرام @simaronpardaz جهت دریافت اطلاعات در مورد نرم افزارهای شبیه سازی ترافیک عضو کانال @aimsun_next شوید
fjrigjwwe9r0ModuleOfPagesSetting:SettingValue
 


 
   

معرفی نرم افزارED

ED  يك برنامه نرم افزاري شيء گرا به منظور

·         مدلسازي،‌

·         اجراي مدل هاي شبيه سازي گسسته پيشامد،

·         ايجاد نمايش گرافيكيو انيميشن،

·         و شبيه سازي Real Time و كنترل فرآيندهاي پويا مي باشد.

                                                                                                                                                                                                 

كاربر قادر خواهد بود با انتخاب موجوديت ها (اتم درED) از كتابخانه استاندارد و انتقال آنها به مدل دوبعدي نرم افزار، مدل مورد نظر را خود را طراحي نمايد.

اتمها نماينده يك ماشين،‌ انسان، محصول بوده و يا حتي اتمهايي كه خاصيت فيزيكي ندارند مانند اتم هاي كه به منظور ايجاد انواع گزارش هاي عمومي و اختصاصي طراحي شده‌اند، در نرم افزار وجود دارند. البته كاربران پيشرفته قادر خواهند بودكه اتم‌هاي مورد نياز خود را طراحي و استفاده نمايند.

همچنين يك زبان برنامه نويسي به نام 4DScript در ED وجود دارد كه به اين واسطه توانايي لحاظ كردن ويژگي ها و شرايط سيستم واقعي در اتمها و مدل بوجود مي آيد.

با توجه به اينكه در ساير نرم افزارهاي شبيه سازي زمان زيادي صرف مدلسازي ميگردد لذا ED همواره با هدف كاهش اين زمان و اختصاصي سازي نرم افزار در صنايع مختلف؛ طراحي بسته هاي كاربردي در حوزه هاي مختلف را در دستور كار دارد. لازم به ذكر است كه اكثر اين بسته ها به سفارش مشتريان و در پي انجام پروژه‌هاي شبيه سازي توسعه داده شده اند و اين موضوع از لحاظ مطابقت با مسائل و درك نيازهاي موجود اهميت بسزايي دارد. در زير محصولات ويژه ايرا كه تا كنون  ارائه شده است را مشاهده مي نمائيد.

معرفي محصولات Enterprise Dynamics

·         ابزار شبيه سازی ED

بستر شبيه‌سازي Enterprise Dynamics داراي طيف گسترده‌اي از كاربران مبتدي تا متخصص مي‌باشد. با ارائه نسخة 10 نرم‌افزار فرآيند مدل‌سازي شما با ويژگي‌هاي جديد آن آسان گرديده است. با ارائة اين نسخه تقريباً مي‌توانيد هر نوع سيستمي را شبيه‌سازي نماييد.
بروشور نسخه ۱۰ نرم افزار را از اینجا دریافت کنید.

تجربه ای که Incontrol در طی ۲۵ سال گذشته کسب نموده است در قالب محصولات کاربردی که ابزارهای شبيه سازی نام دارند، ارائه مي گردد. Incontrol همچنين ابزارهايي را برای استفاده اختصاصي در زمينه های کاری ويژه توسعه داده است. در ادامه ابزارهای توسعه داده شده به همراه كاربردهاي هر كدام  معرفي شده اند.

 

3    Logistics :

3      توانايي مدلسازي عمليات مونتاژ شامل ماشين آلات و اپراتورها و ربات‌ها، تجهيزات انتقال موادشامل كانوايرها، آسانسورها، جرثقيل‌ها، ميزهاي گردشي سيستم كانبان و مخازن و همچنين انبارداري تنها برخي از اتم هاي موجود در بستة ED Logistics مي‌باشند كه به منظور تحليل و بهينه‌سازي فرآيندها استفاده مي‌گردند.

 

3    ED Prodution:

 براي كاربراني طراحي شده است كه مي‌خواهند از ED به منظور شبيه‌سازي انواع خطوط توليدي استفاده نمايند. اين محصول داراي طيف گسترده‌اي از اتم‌هاي مورد نياز  مي‌باشد تا بتواند اكثر خطوط توليد را به راحتي مدل‌ نمايد. معماري باز نرم‌افزار ED و باز بودن هسته آن ميزان انعطاف‌پذيري نرم‌افزار را در راستاي تطبيق پذيري آن با نيازمنديهاي خاص شما تضمين نموده و همچنين امكان يكپارچه‌سازي آنرا به سيستم‌هاي اطلاعاتي سازمان به منظور عملياتي از قبيل برنامه‌ريزي توليد، مانيتورينگ و نظارت بر وضعيت توليد، تجزيه و تحليل توقفات را فراهم مي‌سازد.

 


3  Airport :

ابزاري يكپارچه جهت تجزيه و تحليل و مديريت تمامي فعاليت‌هاي موجود در فرودگاه ها در حوزه هاي خارجي و داخلي از بخش ورود مسافر به محدوده فرودگاه تا سيستم انتقال بار و چمدان و ...مي‌باشد.  با استفاده از آن مي‌توانيد نگرشي صحيح و تحليلي نسبت به فرآيندها، مديريت منابع انساني و تجهيزات موجود در فرودگاه ها كسب نمود و ارتباط حاكم فيمابين اين فرآيندها را شناسايي كرد. EDAirport همچنين شما را ياري مي‌رساند تا با رويكردي جامع فرآيندهاي مربوط به فرودگاه، خطوط هوايي، باري و مسافري را متوازن نموده و با قدرت بالاي آن كل عمليات را بصورت جامع طراحي و مديريت نماييد. همچنين ED Airport ابزار شبيه‌سازي جامع مديريت ظرفيتمبتني بر اطلاعات دنياي واقع مي‌باشد.

از جمله فرودگاه‌هايي كه با استفاده از ED شبيه سازي شده اند مي‌توان به فرودگاه Schiphol آمستردام اشاره نمود كه بدين منظور كتابخانهBAXSIM جهت عمليات حمل بار و چمدان و كتابخانه PAXSIM  جهت مدلسازي جريان مسافري و حركت افراد در نرم افزار موجودند.ED ED Simone : ابزاري تخصصی برای شبيه سازی زيرساختار شبکة ريلی و تجزيه و تحليل برنامة زمانبندی قطارها است. اين شبيه ساز برای شبکة سراسری راه آهن هلند توسعه يافت.

   

3     ED Transsim:

 به كاربر اين امكان را مي‌دهد تا با استفاده از آن بتواند كلية عمليات لجستيكي حمل‌ونقل داخلي[و خارجيرا به همراه جريان اطلاعات مربوطه مدل نمايد. اين ابزار مي‌تواند شبكة حمل، فرآيندهاي مديريت محوطه بارگيريو بارانداز، فرآيندهاي داخلي انتقال كه يك شركت حمل‌ونقل به آن نياز دارد را شبيه
سازي نمايد.

 

3      ED EDucational

يك ابزار تركيبي از نرم‌افزار با مواد آموزشي مورد نياز سيستم هاي آموزشي جهت تدريس ED در رشته‌هاي دانشگاهي مي‌باشد. امكانات پيشرفته و قدرت بالاي ED باعث شده تا طيف گسترده‌اي از مطالعات شبيه‌سازي در رشته‌هاي مهندسي صنايع، مديريت، MBA، لجستيك و حمل‌ونقل با اين ابزار انجام گردد. مسائلي از قبيل تأثير ايجاد گوناگوني در محصولبهره‌وري ماشين‌آلات، دوباره‌كاري‌ها، موجودي در جريان ساخت(WIP)، ذخيره احتياطي، به اشتراك‌گذاري منابع و ... با استفاده از آن قابليت تشريح و تجزيه‌وتحليل را پيدا مي‌نمايند. ابزار پيشرفتة طراحي آزمايشات و سناريوي آن اين امكان را فراهم مي‌سازد تا دانشجويان بتوانند تجزيه‌ و تحليل‌هاي آماري خود را با دقت بالا انجام دهند.

   

3      ED Steel :

ابزار شبيه‌سازي مجتمع فولادسازی، ابزاري تخصصی جهت تجزيه و تحليل مجتمع های توليد فولاد که با مشارکت نمايندگی شركت Incontrol درآلمان و  SMS-Demag AG توسعه يافته است. با استفاده از اين ابزار مي‌توان يك خط توليد فولاد را با كليه ويژگي‌ها و تجهيزات اختصاصي آن مدل‌سازي و تجزيه و تحليل نمود.