جهت اطلاع از دوره های آموزشی و ثبت نام به بخش دوره های آموزشی مراجعه کنید... دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها از طریق کانال تلگرام @simaronpardaz جهت دریافت اطلاعات در مورد نرم افزارهای شبیه سازی ترافیک عضو کانال @aimsun_next شوید
fjrigjwwe9r0ModuleOfPagesSetting:SettingValue
    شركت Citilog فرانسه، يكي از شركت‌هاي پيشرو در خصوص ارائه خدمات و محصولات پيشرفته نرم‌افزاري و سخت‌افزاري مرتبط با زمينه نظارت و پردازش تصويري در حوزه ترافيكي، به خصوص تشخيص خودكار تصادفات يا Automatic Incident Detection (AID) مي‌باشد كه اپراتورهاي مراكز كنترل ترافيك را قادر مي‌سازد تا به محض وقوع يك سانحه بطور خودكار آنرا شناسايي نموده و نسبت به مديريت آن اقدام لازم به عمل آورند.

      محصولات اين شركت در تونل‌ها، پل‌ها و ساير زيرساخت‌هاي مهم دنيا از قبيل تونل M30 در مادريد، تونل‌هاي نيويورك، شانگهاي و ... مورد استفاده واقع شده است. از محصول مربوط به تشخيص خودكار تصادفات مي توان به منظور مديريت ايمني و امنيتي مربوط به نواحي غير مجاز نيز استفاده نمود. همچنين اين شركت ارائه دهنده محصولات مرتبط با گردآوري اطلاعات ترافيك در تقاطعات و ترافيك شمار در بزرگراه‌ها نيز مي‌باشد.

     از محصولات نرم‌افزاري اين شركت كه قابليت تطبيق و بكارگيري با دوربين‌هاي مدار بسته، دوربين‌هاي آنالوگ دوربين‌هاي PTZ، دوربين‌هاي IP و ساير دوربين‌ها را دارند، مي‌توان براي موراد فوق استفاده نمود. اين دوربين‌ها به سيستم‌ پردازش تصوير Citilog متصل شده و به محض بروز تصادف، اخطارهاي لازم را به مبادي ذيربط از قبيل اپراتور مركز كنترل ترافيك، مراكز امنيتي و ايمني مانند اورژانس و آتش نشاني، تابلوهاي متتغير خبري ارسال مي‌نمايد.

      موارد زير توسط اين محصولات قابليت شناسايي و ارسال آلارم را دارند:

        خودروهاي متوقف

        خودروهايي كه خلاف جهت در بزرگراه حركت مي‌نمايند

        تشخيص عابرها

        تشخيص خرابي ها و سوانح

        تشخيص دود و آتش 

 

محصولات اين شركت در دو دسته نرم‌افزار و سخت افزاري عبارتند از:

ü        دوربين‌هاي XCam-i: تشخيص خودكار تصادف و اختلال در ترافيك،

       از ويژگي‌هاي خاص اين دوربين مي توان به قابليت ارسال اطلاعات بطور Wireless، امكان تغذيه انرژي با استفاده از نيروي خورشيدي (به دليل مصرف بسيار پايين)، انعطاف پذيري در نصب جهت نظارت بر نقاط و زيرساختارهاي خاص مانند پل‌ها، تونل‌ها،‌نقاط حادثه خيز اشاره نمود.

ü        دوربين XCam-ng: جايگزيني مناسب براي سيستم‌هاي شناسگر و يا دتكتورهاي مغناطيسي مي باشد كه توانايي اندازه‌گيري طول صف خودروها را در تقاطعات و رمپ‌ها داشته و همچنين با تشخيص زماني كه تقاطعات قفل مي‌نمايند آنرا مديريت نمايد. اين سيستم محدوديت‌هاي ناشي از بكارگيري Detector ها را از بين مي‌برد.  

ü        دوربين XCam-td: جايگزيني مناسب براي سيستم‌هاي شناسگر و يا دتكتورهاي مغناطيسي مي باشد كه توانايي شمارش خودروها بر اساس كلاس آنها جهت جمع‌آوري اطلاعات دارا مي‌باشد. همچنين از آن مي‌توان به منظور ابزار نظارتي نيز استفاده نمود.

ü        كليه دوربين ها توانمندي خود را در شرايط مختلف آب و هوايي، كليه ساعات شبانه روز و همچنين در زمان‌هاي پر ازدحام و ترافيك سنگين حفظ مي‌نمايند.  

ü         

ü        راهكار نرم‌افزاري Media Tunnel: سيستم تشخيص خودكار تصادفات بر اساس پردازش تصوير در تونل‌ها مي‌باشد. اين سيستم توانايي تشخيص موارد زير را دارد:

o خودروهاي متوقف و يا كند

o خودروهايي كه خلاف جهت (يا دنده عقب) در تونل حركت مي‌نمايند

o تشخيص عابرها

o تشخيص خرابي ها و سوانح

o تشخيص دود و آتش و كمبود ديد

 با وقوع تصادف دوربين بطور خودكار اطلاع رساني لازم را به مبادي ذيربط از قبيل اپراتور مركز كنترل ترافيك، مراكز امنيتي و ايمني مانند اورژانس و آتش نشاني، تابلوهاي متتغير خبري ارسال مي‌نمايد. اين سيستم نرم‌افزاري با انواع دوربين‌ها از قبيل دوربين آنالوگ، IP Camera، دوربين‌هاي سياه و سفيد و ... قابليت بکارگيري را داشته و همچنين بطور خودكار تنظيم مي‌گردد. جمع‌آوري اطلاعات ترافيكي به تفكيك Lane از ساير ويژگي‌هاي اين نرم افزار مي‌باشد.

ü        راهكار نرم‌افزاري Media Intruder: اين سيستم نرم‌افزاري به منظور مديريت امنيت و دسترسي براي نواحي حساس مي‌باشد كه بر اساس پردازش تصوير كار نموده و قابليت تطبيق با تمامي دوربين‌ها مدار بسته و CCTV را دارد.

 از ويژگي‌هاي اين سيستم به سه مورد اصلي زير مي‌توان اشاره نمود:

O ورود افراد به نواحي غير مجاز و اعلام آلارم به محض رويداد آن

O اعلام اخطار به نواحي در صورتيكه از ميزان زمان توقف از مقداري خاص تجاوز نمايد

O تعيين الگوي مسير بطوريكه در صورتي راننده از الگوهاي مسير از پيش تعيين شده تخطي كند، سيستم اخطارهاي لازم را بدهد.

ü        راهكار نرم‌افزاري Media Road: سيستم نرم‌افزاري پردازش تصوير و تشخيص تصادفات مخصوص محيط‌هاي بيروني و جاده‌ها مي‌باشد. اين سيستم تنها چند ثانيه پس از رويداد سانحه به  صورت تصويري و صوتي اخطارهاي لازم را بر روي  تصوير در نقطه بروزحادثه  برجسته نموده و به مبادي ذيربط اعلام مي‌نمايد. با بكارگيري اين سيستم علاوه بر پيشگيري تصادفات بعدي، موارد حركت در جهت مخالف و يا دنده عقب نيز تشخيص داده مي‌شوند.

ü        نرم‌افزار Visio PaD:

       اين سيستم نرم‌افزار مبتني بر پردازش تصوير براي تشخيص تصادفات با استفاده از تصاوير دوربين‌هاي مدار بسته و دوربين‌هاي PTZ مي‌باشد كه بطور خودكار كاليبره و تنظيم مي‌گردد و نيازي به تنظيمات ثانوي ندارد.

ü        راهكار نرم‌افزاري Media TD :

در صورتيكه داراي دوربين مي‌باشيد،‌با استفاده از اين نرم‌افزار مي‌توانيد اطلاعات جزئي ترافيكي را از تصاويردوربين استخراج نماييد.

ü        راهكار نرم‌افزاري Media City:

   اين نرم‌افزاري، راهكاري ايده‌آل بمنظور نصب در تقاطعات و جايگزيني با سيستم دتكتور مغناطيسي مي‌باشد تا بتوان تقاطعات را مديريت و از قفل شدن آن در ساعات اوج ترافيك ممانعت به عمل آورد.