جهت اطلاع از دوره های آموزشی و ثبت نام به بخش دوره های آموزشی مراجعه کنید... دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها از طریق کانال تلگرام @simaronpardaz جهت دریافت اطلاعات در مورد نرم افزارهای شبیه سازی ترافیک عضو کانال @aimsun_next شوید
fjrigjwwe9r0ModuleOfPagesSetting:SettingValue
 

پروژه مطالعه شبیه سازی احداث زیر گذر میدان بسیج شهرستان اندیمشک

شاهراه ارتباطی اهواز – خرم آباد یکی از مهمترین شریان های ارتباطی جنوب کشور می باشد که در مسیر خود از شهر اندیمشک عبور میکند. بدلیل تقاضای بالای سفر در مسیر دو شهر اندیمشک و دزفول، حرکت خودروهای سنگین و کامیون ها با خودروهایی که قصد سفر از اندیمشک به اهواز را دارند در محل میدان بسیج شهر اندیمشک، دچار تداخل شده و ترافیک سنگینی را بخصوص در مواقع ساعات پیک ترافیک ایجاد می کند.

به منظور حل این مشکل شبیه سازی کامپیوتری به عنوان ابزاری مناسب و مطمئن برای ارزیابی گزینه ها مطرح گردیده و نرم افزار Aimsun به عنوان مناسب ترین و برترین نرم افزار شبیه سازی ترافیک برای انجام این پروژه و مقایسه سناریوهای مختلف استفاده  گردید.

در نهایت و پس از بررسی های بعمل آمده، فاکتورهای زمان تاخیر و دبی جریان در شبکه به عنوان مهمترین عوامل انتخاب شده و احداث زیرگذر در جهت اندیمشک دزفول به همراه ایجاد چراغ راهنمایی برای روگذر اهوار-تهران انتخاب گردید.

با انجام شبیه سازی و زمان بندی چراغ های راهنمایی، زمان تاخیر در شبکه از میانگین 427 ثانیه به 111 ثانیه کاهش و میزان جریان خودروها از 5016 وسیله نقلیه بر ساعت به 7591 وسیله نقلیه بر ساعت افزایش یافت که حاکی از روان تر شدن شبکه و یرطرف شدن مشکل می باشد.